Tahad paigaldada teraskatust? See on võib-olla kõige parem mõtte, mis sul viimasel ajal tulnud on. Teraskatused on tugevad, ilusad ja keskkonnasõbralikud. Need pakuvad koduomanikele palju eeliseid, sealhulgas ka kulude kokkuhoidu ja palju muud.

Katusekate peaks olema sobilik ja vastupidav meie muutlikkus kliimas. Osa katusekatte materjale nagu näiteks kivikatus ja eterniit on poorsed ja imavad endasse teatud määral sade- ja sulavett. Kuna mitmel kuul aastast liigub välistemperatuur 0 kraadi ümber siis avaldavad sellest tingitud pidevad külmumised ja sulamised mõju ka katusekattele. Ühtlasi võivad poorsemad materjalid saada pikema ekspluatatsiooni korral soodsaks kasvupinnaseks samblale seenelistele mis ajapikku lagundavad katusekatet. Näiteks meiega sarnase kliimaga Soomes on teraskatuste osakaal üle 60 protsendi. Ühtlasema ilmastikutingimustega Lõuna- ja Kesk-Euroopas on aga ülekaalus kivikatused. Lisaks suurele vastupidavusele ja ilmastikukindlusele on teraskatuste eeliseks kerge kaal ja paigaldamise lihtsus. 

Teraskatuse paanid valmistatakse üldjuhul nn rätsepatööna ehk vastavalt katuse mõõtudele ühes tükis räästast harjani. Tänu sellele ei teki liigseid liitekohti ja materjali kadusid.

1. Ohutu – Teraskatus on üks parimaid materjale tuleohutuse seisukohalt. See on süttimatu materjal, mille reiting on A ehk kõige kõrgem võimalik.

2. Keskkonnasõbralik – vanad teraskatused on sajaprotsendiliselt ümbertöödeldavad  erinevalt paljudest muudest katusematerjalidest, mis lõpetavad oma elu prügimäel. Näiteks vana eterniitkatuse utiliseerimise eest tuleb tasuda kõrget hinda ja tulevikus ilmselt kõrgematki. Vana teraskatuse utiliseerimisel makstakse raha aga hoopis Sulle. Sõltuvalt katuse suurusest võib see summa ulatuda mitmesaja euroni.

3. Säästab raha – teras on väga  energiasäästlik katusematerjal. Kuumadel suvekuudel peegeldab see päikesevalgust ning talvel toimib isolatsioonina, hoides soojust hoone sees. Nii hoiad kokku elektrikuludelt. Lisaks on teraskatus pikaajaline investeering, mis kestab aastakümneid.

4. Vähene hooldus ja kauakestvus – teraskatus on äärmiselt vastupidav ning ei deformeeru ilmastiku tõttu. Teraskatus on loodud kestma. Nende keskmine eluiga on umbes pool sajandit.

5. Mitmekülgne – terast on võimalik kujundada vastavalt oma maitsele ning sobitada ükskõik millise hoone stiiliga ja vajadusel ka kombineerida teiste katusematerjalidega.

6. Tugev – terasest katus on vastupidav ja ilmastikukindel. Sellel on mitmeid häid omadusi, mis teeb selle üheks paremaks katusematerjaliks olenemata aastaajast. Teraskatused on nii vastupidavad, et mõned neist on  elanud üle isegi orkaane rääkimata kergest vihmast ja lumest.

7. Kerge kaal – teras on üks kergemaid materjale, mida katusetöödeks võimalik kasutada. Tänu kergele kaalule ei ole vaja teraskatuse paigaldamiseks maja kuidagi tugevdada.

8. Kiire paigaldus – teraskatust on põhimõtteliselt võimalik paigaldada vana (teras)katuse peale. Tänu sellele on töö väga kiire ning ei sega elanike igapäevaseid tegevusi kuigi palju.

8 põhjust miks paigaldada teraskatus