rotologoTänu maailma juhtiva aknasulustusmehhanisme tootva firma kogemusele on Roto kahesüsteemse katuseakna kõik funktsioonid juhitavad ühest, lengi alaosas asuvast käepidemest. Ülemisel kolmandikul asuv pöördtelg tagab avatuna ruumis efektiivse õhuvahetuse, võimaldades samas ka vaba ja mugava juurdepääsu avatud aknale.

Akna turvalise pesuasendi tagab aknaraami automaatne riivistus. Saadaval on ka ainulaadne top-svingavanev ning traditsioonilise, keskel asuva avamisteljega katuseaken. Kõiki Roto katuseaknaid on võimalik tellida tehases eelpaigaldatud soojustusplokiga.

roto-1roto-2 roto-3 roto-4

Designo R8 ja R6 seeria katuseaknad

Designo seeria akende erakordne disain on saavutatud seni selles vallas tundmatute ergonoomiliste vormide kasutuselevõtule. Kõik välised katteplekid on elegantset kaarjat vormi. Uut kuju kroonib uus kattevärv – tumehall metallik (R703). Süvendatud paigaldusasend aitab aknal paremini katusesse sulanduda. Aknalengile on tehases eelpaigaldatud soojustuplokk WD.

Designo seeria katuseaknad on saadaval kahes variandis; multifunktsionaalse klapp-svingavaneva aknana R8 ning svingavaneva aknana R6. Viimane on mõeldud käeulatusest välja jäävale kõrgusele paigaldamiseks, mida on seetõttu lihtne elektrilise avamisautomaatikaga varustada.

Designo seeria katuseakende seas paistab silma eriti energiatõhus ja madala soojusemissiooniga katuseaken, mille soojajuhtivusarv Uw = 0,84W/m2K.

Soojustusplokk WD

Energia kokkuhoid ja madalamad küttekulud tänu soojustusplokile.
Vastuseks pidevalt tõusvatele energiahindadele töötasid Roto spetsialistid välja unikaalse katuseakende soojustamise süsteemi. Akna leng on väljastpoolt tervenisti kaetud soojustusplokiga WD. Plokk on valmistud elastsest vaht-polüpropüleenist ning on vastupidav agressiivsele keskkonnale ning suurtele temperatuurikõikumistele.

Antud lahendus parandab kogu katuseakna soojapidavust: soojajuhtivusarv (Uw) paraneb 15%, plokk katkestab muidu väga kergesti tekkiva külmasilla katuseakna ja katusekonstruktsiooni vahel. Temperatuur selles punktis akna sisepinnal tõuseb 5°С võrra. Soojustuplokil on oluline roll katuseakna ja kogu katuse soojapidavuses. Seda eriti juhul, kui aknaid on palju ja/või kui need paigaldatakse üksteisega kombineeritult. 4. Ja 7. seeria WD plokiga katuseaknad mõõdust sõltumata vaid 750 krooni ( 47,93 eur) standardvariandist kallimad.

par_schematy 3 types