Katuse turvatoodetel on väga tähtsad ülesanded – muuta libedatel ja suure kaldenurga all olevatel katustel liikumine võimalikult turvaliseks, kaitsta katusekatet ja tagada katuselt langeda võiva lume ja jää eest räästaste oleva vara ja inimeste turvalisus.

Katus on täis ohtusid. Katuse õnnetused põhjustavad kolmandiku surmaga lõppenud õnnetustest ehituses.  Ideaalis ei seaks me keegi kunagi oma jalga hoone katusele. Kuid kahjuks hoonete omanikena pole tegelikult valikut ning aega ajalt on katusel käimine möödapääsmatu. Näiteks korstnapühkimine, antennide ja läbiviikude paigaldamine ei ole võimalik ilma katusel käimiseta. Samas on katusel käimise käigus lihtne vigastada katusekatet mis omakorda lühendab oluliselt katuse eluiga. Isegi väike kahjustus katusekattel võib aja jooksul põhjustada kallist remonti. Katusel käies tuleks alati kanda pehme tallaga jalanõusid, mis aitavad vältida libisemist ning veenduda, et tallaalused on puhtad. Lisaks suuremale libastumisohule võivad liivased ja määrdunud tallad kahjustada nii katuse kui turvatoodete värvkatet.

Kõik katused vajavad stabiilset ja hästi läbimõeldud turvasüsteemi, mis võimaldab ohutult hooldustöötajatel pääseda katusele, vähendades samal ajal katusekattele vigastuste ohtu. Lisaks peaks katuse turvatooted olema esteetiliselt sobilikud, kahjustamata hoone üldist ilmet.

OLLY Terasprofiilide tootevalikust leiate sobilikud katuste käiguteed, redelid ja lumetõkked.

Katuse turvatooted ja milleks need vajalikud on?