Nagu nimigi ütleb, on neid vaja selleks, et tagada turvalisus. Nimelt tuleb aega-ajalt hooldustööde tarvis siiski katusele ronida ning spetsiaalsed katusesillad ja katuseredelid on selleks kõige ohutum viis. Parimad katused on ikka turvalised katused.

Peale selle, et katus oleks korras, ilus ja vastupidav peaks ta ka olema turvaline, sest katusel asuvad korstnad, antennid jms mida tuleks iga natukese aja tagant hooldada. Lisaks võib ilmastiku tõttu katusele sattuda midagi, mida seal tegelikult olema ei peaks. Kindlasti tuleks katusele paigaldada ka lumetõke, et katuselt libisev lumi ei oleks elule ja tervisele ohtlik. 

Katuse turvatoodete hulgast leiame katusesillad ja redelid, turvaredelid, lumetõkkesüsteemi, turvasillad ja palju muud. Kui katusel on näiteks pühitavad korstnad või ventilatsioon, siis nendele ohutu ligipääs peab olema tagatud. Vastasel juhul ei ole näiteks korstnapühkija üldse nõuski sinna üles ronima. 

Katuse turvatoodetel on spetsiaalsed ja sertifitseeritud kinnitused, mis tagavad vastupidavuse ja paigaldamise lihtsuse. Kõiki turvatooteid paigaldades tuleb silmas pidada, et tööde käigus ei kannataks katuse pind ja selle veekindlus.

Kui oled paigaldamas uut katust, siis oleks mõistlik kohe ka turvatoodete peale mõelda õnneks on meil väga lai valik ning nende seast leiab kindlasti igaüks endale sobiva. Küsimuste tekkimisel võta meiega julgelt ühendust ning katsume lahendada kõik turvatoodetega seotud küsimused 

Milleks on vaja katusele turvatooteid?